Поки ми святкували…

Святкуючи з розмахом, як завжди, тривалі Новорічно-Різдвяні канікули, ми не помітили чергової пастки, підготовленої нам улюбленим Урядом.

Прямо з початком бою курантів (зізнайтеся, хто не писав сокровенне бажання на аркуші паперу, щоб встигнути підпалити і випити з шампанським під бій курантів?), у наше життя ввійшли нові правила гри на просторі під назвою «підприємництво«.

Отже, з 1 січня фізичні особи-підприємці більше не мають можливості взаємодії з юридичними особами, які ведуть бізнес на загальній системі оподаткування. Ні, звичайно, це не заборонено законом, просто стало невигідним для цих самих юридичних осіб. Оскільки послуги, а також товари, придбані у ФОП відтепер сплачуються з прибутку підприємства.

Уряд вирішив відправити, за словами одного блогера, ФОП у резервацію, де вони можуть вести бізнес лише один з одним. Не миттям, так катанням, нас змушують переходити на загальну систему оподаткування, інакше ми просто опинимося наодинці. Оскільки я професійно займаюся нерухомістю, то мова піде про наших з вами подальших складнощі.

Крім цього, є ще одна неприємність, яка нас очікує у зв’язку з прийняттям Закону про Фінансовий моніторинг.

Неприємність стосується не тільки юридичних осіб. В силу того, що незважаючи на наше звернення до Президента, податковий Майдан та інші акції підприємців, ми прекрасно усвідомлюємо, що з квітня наш вид діяльності (поряд з іншими, що стали поперек горла Голові уряду. До речі, може, його ріелтор «кинув»?) просто зникне як вид з переліку категорій бізнесу на єдиному податку.

Що робити, куди податися бідному рієлтору, як не реанімувати (а кому і відкривати) підприємства, на які поки ще не покусилось всевидюче око пана Азарова?

Звичайно, немає гарантій, що і до підприємств на єдиному податку не дотягнеться сувора рука збирача податків, але поки що надія є. Так от, кожна юридична особа, яка має у своєму Статуті такий вид діяльності, як операції з нерухомістю, має відправити спеціаліста на курси фінансового моніторингу, щоб навчити його правильно заповнювати спеціальні форми на потенційних покупців. Курси проводяться тільки у 3-х містах України: Києві, Львові та Харкові. Вартість програми близько 2000 гривень+проживання, харчування та проїзд. Отже, в нинішній нелегкій ситуації, в 5000 гривень обійдеться підприємству «навчання» спеціаліста «мистецькому стуку».

Відтепер ріелтори поряд з нотаріусами, аудиторами, та іншими категоріями, причетними до великого обороту грошей, будуть змушені вести реєстр осіб, які тільки збираються придбати нерухомість вартістю понад 400 000 гривень. Так передбачає постанова Кабміну від 25 серпня нинішнього року під № 746 «Про затвердження порядку надання державними органами на запит суб’єкта первинного фінансового моніторингу інформації про ідентифікацію клієнта». При цьому ріелтор заповнює відповідну форму і передає її в Держфінмоніторинг, незалежно від того, покупець купив об’єкт нерухомості або тільки подумав про це, у випадку, якщо ріелтор угледів хоча б одна з ознак, зазначених у статті №15 Закону (офшорна реєстрація покупця, готівковий розрахунок, сумнівне походження коштів).

Заплатіть 5 %

А цей опус стосується більшої частини населення нашої країни, оскільки кожен другий громадянин коли-небудь купував або продавав нерухомість. Отже, з 1січня якщо Ви вирішили продати недавно (до 3х років) куплену квартиру, Ви заплатите 5% ПДФО (податок з доходів фізичних осіб) від оціночної вартості. Ця норма була присутня в законі починаючи з 2006 року, але її ставка дорівнювала нулю. За словами Світлани Пефтиевой,

Дохід від продажу/міни житла і садових будиночків із земельними ділянками, на яких вони розташовані, перебувають у власності менше 3-х років і здійснюваних частіше 1 рази в рік, а так само незавершеного будівництва, комерційної нерухомості, незалежно від кількості операцій в році і термінів власності оподатковується за ставкою 5% (ст. 167.2, 172.2 ПК).

Що стосується доходу, отриманого від здачі в оренду будь-якого об’єкта нерухомості, то тут ситуація наступна:

— якщо орендодавець фіз. особа., 15 % ПДФО, а у разі якщо загальна сума отриманих платником податку у звітному податковому місяці доходів перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становить 17% суми перевищення з урахуванням податку, сплаченого за ставкою 15%.

— якщо орендодавець фіз. особа — підприємець (не єдинник), то до ПДФО додайте ще ЄСВ (34,7%) — разом ми маємо (чи нас мають) максимальну ставку всіх податків — 51,7%.

. Ця ж відсоткова норма діє тепер і при здачі в оренду нерухомості фізичною особою. Здавати в оренду нерухомість юридичним особам від ФОП також не вигідно з причин, вказаних вище.

«Землю — селянам, заводи — робітникам!»

Наступна капость, підготовлена улюбленим урядом в умовах лежить в реанімації ринку нерухомості — це продовження мораторію на продаж земель товарного і сільськогосподарського призначення. Під гаслами : Землю-селянам, йде підкилимна методична робота з «абсолютно чесного відбирання» цих земель с/г призначення. Ті самі селяни, про яких так дбає наш уряд, сьогодні не мають коштів для повноцінної обробки вищевказаних земель, а продати частину, щоб зберегти більше, вони-то якраз і не можуть.

Ми знаємо всілякі «способи передачі у власність таких земель. Так от, після внесення на розгляд Верховною Радою Законопроекту «Про внесення змін до пунктів 14 і 15 розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо терміну на продаж земельних ділянок» N7541 від 10.01.2011 р, ми спостерігаємо масову скасування рішень суду щодо переходу права власності на такі землі.

Як відреагує ринок нерухомості ( і землі в тому числі) на подібні перешкоди нормальній і прозорої роботи, покаже час! А я сподіваюся, що жодні фіскальні режими не завадять нам виконувати свою роботу і чесно заробляти собі на хліб.


Читайте також:

  • Чи варто зараз купувати нерухомість?
  • Чи варто зараз продавати нерухомість?
  • Карти Google — найкращий помічник у продажу нерухомості.
  • Ріелтор, постав свій підпис!
  • Як я стала ріелтором.
  • 12 коментарів на “”Податки та нерухомість 2012.””

  • Ніна:
    13 січня 2011 в 13:17

    Доброго дня! Хотілося б дещо уточнити, а то не зовсім зрозуміло..
    Я планувала продати квартиру восени (за 72 000$), але не знайшовся покупець.. Весь пакет документів я підготувала, і держмито, яку я особисто повинна була б платити становила 1% (720$). Зараз виходить, якщо я знайду покупця до кінця зими або навесні буду платити держмито у розмірі 5% (3 600$)? Тобто в 5 разів більше?? Заради чого? Де подивитися цей закон?

  • Realtyblogger:
    13 січня 2011 в 17:33

    Доброго Дня, Ніна! Норма закону в 5% діє тільки в тому випадку, якщо квартира знаходиться у Вашій власності менше 3х років. Якщо ж Ви володієте квартирою більше, ніж 3 роки, це норма Вам не загрожує.
    P. S. до Речі, ставка податку до 01.01.2011 була=0. Так що інформація про 1%-не достовірна.
    Ставка 1% застосовувалася для квартир площею понад 100 кв. м, податок брався з перевищення.
    З повагою, Олена.
    стаття 172 ПК України

  • JCDFJ:
    14 січня 2011 в 23:28

    Ви ж голосували за Донецьких, А зараз ви вже чомусь не задоволені!?

  • Realtyblogger:
    14 січня 2011 в 23:35

    З чого Ви взяли, JCDFJ, що особисто Я голосувала за нинішню владу?

    Якщо це має значення, то мій голос був відданий Арсенію Яценюку!

    Всі голосували по-різному.
    Але це тема зовсім іншого блогу, вибачте.

  • Realtyblogger:
    15 січня 2011 в 12:53

    Ніна, вибачте, не уважно прочитала Ваше запитання.
    1%-це, дійсно, держмито. Є ще 1% пенсійного фонду, а горезвісні 5%=це податок з доходів фізичних осіб (ПДФО). І ця ставка до 1.01.2011 була=0. Разом, витрати з продажу квартири складають 7%.
    Дякую за запитання.

  • Павло:
    29 вересня 2011 в 08:01

    А які прогнози на 2012 рік.

  • Realtyblogger:
    29 вересня 2011 в 14:07

    Павло, Ви що маєте на увазі? Оподаткування? Або прогнози цін на нерухомість?

  • Станіслав:
    18 жовтня 2011 в 05:39

    Як щодо не резидентів? У мене помер батько в Україні. квартира була зареєстрована за мною і ним у 93 році. я володію 1/2 квартирою, мама 1/4 (вона резидент) і покійний батько володів 1/4 (що ставати спадщиною)

    Який податок я як не український громадянин повинен буду заплатити?

  • Realtyblogger:
    18 жовтня 2011 в 10:10

    Станіславе, Ви маєте на увазі при продажу квартири? Тому що на прийняття спадщини ці норми не діють.
    За українськими законами право власності на нерухомість (у Вашому випадку, 1/4 квартири) настає з моменту реєстрації її (нерухомості) в БТІ. Отже, якщо з моменту прийняття спадщини Вами і Вашими родичами, пройшло менше 3 років, при продажу квартири Ваші українські родичі заплатять 5% прибуткового податку, а Ви, як нерезидент, 17% (в середньому, треба вважати за шкалою, мінімум, 15%).

  • Євген:
    4 грудня 2011 в 12:40

    Підкажіть будь ласка, які прогнози з приводу 5% податку в 2012 році при продажу квартири? Його випадково не збираються скасувати? І чи зміниться якось налогообладение після скасування БТІ?

  • Realtyblogger:
    4 грудня 2011 о 14:01

    Євген, Ви мене улыбнули) Ви всерйоз вважаєте, що у цього уряду можна що-небудь отримати хорошого для себе?))
    Податок, природно, залишиться. Єдине послаблення — це скасування податку при продажу квартири за правом спадкування. І за це велике спасибі дорогому і коханому)

  • Євген:
    4 грудня 2011 о 16:24

    Радий що змусив посміхнутися)) Але питання залишилося, тільки поставлю його інакше…
    Якщо нерухомість дісталася у спадок, і її хочеться продати, в такому випадку 5% продавцю платити не треба? Тоді які податки потрібно буде заплатити?

  • Додати коментар Скасувати відповідь

    Для відправки коментарів вам необхідно авторизуватися.

    Сторінок 1 з 11

    Соціальні мережі

    Підписка по email

    Введіть вашу електронну адресу:

    Рубрики

    • “Think Different” — дайджест нерухомості
    • Аналітика ринку нерухомості
    • Веселі моменти з життя ріелтора.
    • Питання і відповіді
    • Записки одного ріелтора
    • Інтерв’ю з фахівцем
    • Іпотека. Іпотечне кредитування в Україні.
    • Майстерня ріелтора
    • Податки на нерухомість 2013. Податки при продажу та купівлі нерухомості.
    • Система партнерських продажів (СПП)
    • Ексклюзивний договір нерухомості

    На порядку денному

    [eventlist]

    Найцікавіше

    • Податки при продажу нерухомості. Зворотній зв’язок.
    • Як “кинути” ріелтора?
    • Фільмотека для ріелторів.
    • Податки і нерухомість 2012.
    • Чи варто зараз купувати нерухомість?

    Рекомендую

    • REM Navigator — портал нерухомості Криму.
    • Школа професійної майстерності ріелторів

    Свіжі коментарі

    • Олена Маленкова до запису Сага про нерухомості-2016. Або «Нехай згорить!»
    • Олена Маленкова до запису Податки при продажу нерухомості. Зворотній зв’язок.
    • Олена Маленкова до запису Метод килимовій бомбардування в нерухомості. І при чому тут МЛС?
    • Ганна до запису Метод килимовій бомбардування в нерухомості. І при чому тут МЛС?
    • Тетяна до запису Податки при продажу нерухомості. Зворотній зв’язок.